Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Gaderská dolina

nahlad

Od vyústenia do Turčianskej kotliny v obci Blatnica sa tiahne najprv smerom na juhovýchod, potom sa skrúca až na SV a pokračuje až k zrúcanine Blatnického hradu, oddeľujúc od pohoria masív Plešovice, rovnobežne s okrajom Turčianskej kotliny. Jej svahy sú bralnaté, čo vidieť najmä tam, kde chýba les. Dolina sa vyššie vetví na dve časti: Vlkanová je celá zarezaná vo vápencoch a dolomitoch, Dedošová len v svojej nižšej časti, vyššie už je vytvorená v menej odolných slieňovcoch, ktoré podmieňujú hladšie formy reliéfu. Z bočných dolín turisticky prístupný je krásny Konský dol (výstup na Tlstú a Ostrú) a krátka Vápenná, naproti tomu rezervácia Padva a krasová Vrátna nie sú značkované, a teda pre voľnú turistiku sú uzavreté.

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie