Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Farský kostol Žehra

nahlad

Farský kostol sv. Ducha v Žehre bol postavený majstrami, ktorí pracovali aj na Spišskom hrade. Ako stavebný materiál slúžil spišský travertín. Kostol v prechodnom skororománskom - ranogotickom slohu bol dokončený v roku 1275. Na kostole sa pretínajú dva slohy - doznievajúci románsky sloh a nastupujúca gotika. V interiéri sa zachovali vzácne gotické fresky svetového významu - jedinečné stavby stredoveké nástenné maľby, ktoré vznikali po etapách od druhej polovice 13. storočia do konca 15. storočia. V priebehu storočí bol viackrát upravovaný až do dnešnej podoby.

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie