Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Dukla

nahlad

Duklianske bojisko je národnou kultúrnou pamiatkou, ktoré sa rozprestiera na severovýchode Slovenska v okrese Svidník. Táto pamiatka nám pripomína oslobodzovacie boje Červenej armády počas II. sv. vojny. Práve na tomto území sa odohrala najtragickejšia vojenská operácia na území Slovenska.

  • Dukla - pamätník čs. armádneho zboru, postavený v roku 1949, pri pamätníku sú umiestnené tabule s menami 1 256 padlých vojakov - príslušníkov 1. čs. armádneho zboru. Súčasťou pamätníka je aj cintorín, kde je pochovaných 565 vojakov, ktorí padli počas Karpatsko-duklianskej operácie.
  • Pamätník Sovietskej armády (Svidník) - bol postavený v roku 1954, v komplexe pamätníka sa nachádza vojenský cintorín, kde je pochovaných 9 000 sovietskych vojakov.
  • Údolie smrti - pripomína tankové boje, ktoré sa v tomto priestore odohrali od 25. do 27. októbra 1944.

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie