Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Donovaly

nahlad

Na pol ceste medzi Ružomberkom a Banskou Bystricou, na rozhraní dvoch národných parkov Nízkych Tatier a Veľkej Fatry, sa v krásnom prostredí nachádza turistické centrum Donovaly. Donovaly sú nielen centrom zimných športov, ale aj turistiky. Z hľadiska typológie stredísk cestovného ruchu sú rekreačnou obcou s výlučne rekreačnou funkciou, t.j. ide o rekreačnú obec 1.kategórie. Obec sa nachádza v nadmorskej výške 960 m n. m. Z Donovál je teda možné napojiť sa na turistické značky, ktoré nás vyvedú na hrebene týchto pohorí. Vyhľadávané turistické centrum, vhodné pre návštevy v zime i v lete, ktoré charakterizuje krásne prostredie, široká ponuka doplnkových služieb a na atrakcie bohaté okolie. Jeho výhodná dopravná poloha, relatívne vysoká nadmorská výška, malebné zákutia a široký výber aktivít pre voľný čas, z tohoto strediska urobili jedno z najznámejších turistických stredísk na Slovensku, s hlavným zameraním na lyžovanie, cykloturistiku, turistiku a rodinnú rekreáciu.

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie