Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Vodná nádrž Domaša

nahlad

Veľká Domaša je pýchou východného Slovenska. Má rozlohu 15 km2 a zadržiava vodu s objemom 185 mil. m3. Nádrž vznikla kvôli nedostatku pitnej vody, ale o priehradu každoročne prejavujú záujem milovníci kúpania, vodných športov a vďaka množstvu rýb sa Domaša teší aj obľube rybárov.

K jej príťažlivosti okrem prekrásneho prostredia a tichých zákutí nemalou mierou prispieva aj čistá, modrozelená voda s vynikajúcou samočistiacou schopnosťou, v ktorej žije 23 druhov rýb, (kapor, šťuka, zubáč, sumec, jalec...).

Na brehoch jazera sa nachádza päť rekreačných stredísk – Dobrá, Poľany, Holčíkovce, Nová Kelča a Vaľkov. Každé stredisko ponúka možnosť ubytovania v hoteloch, penziónoch alebo stanovanie v kempingoch. Nájsť tu možno upravené pláže, požičovne športových potrieb, ihriská, reštaurácie a občerstvenia. Veľmi navštevovaná je nová umelá pláž s kamennou hrádzou v stredisku Nová Kelča. Keďže Veľká Domaša s teplotou vody 23°C patrí medzi najteplejšie priehrady na Slovensku, dobré podmienky tu nájdu najmä milovníci windsurfingu a plávania. V letných mesiacoch pulzuje vo väčšine stredísk rušný nočný život spojený s diskotékami a rôznymi kultúrnymi podujatiami.

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie