Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Danubiana Bratislava

nahlad

Necelých 15 kilometrov južne od centra Bratislavy na cípe polostrova v strede mohutného toku Dunaja bolo 9. septembra 2000 otvorené jedno z najmladších európskych múzeí moderného umenia – Danubiana. Rieka Dunaj mu prepožičala svoje meno, to ostatné je výsledkom nadšenia a iniciatívy slovenského galeristu Dr. Vincenta Polakoviča a finančných prostriedkov holandského zberateľa a podporovateľa umenia Gerarda H. Meulensteena. Nezvyčajná poloha na rozhraní troch susediacich krajín - Slovenska, Rakúska, Maďarska, ale predovšetkým veľkolepý kontrast šírej vodnej hladiny, vysokej oblohy a nekonečných brehov hrádze vytvárajú rámec pôsobivej architektúry, evokujúcej tvary rímskej galéry uviaznutej na plytčine.

Zbierka DANUBIANA je podstatne mladšia a rodí sa postupne s narastajúcim imidžom a vplyvom múzea. Jej základ tvoria predovšetkým obrazy, sochy a grafiky, ktoré umelci darovali múzeu ako hold tomuto jedinečnému stánku umenia a odvahe jeho zakladateľov. Nie sú to len diela domácich autorov Erny Masarovičovej, Petra Pollága, Jána Hlavatého, Milana Lukáča, ale i práce Markusa Reitera, M . Prachenského či Kurta Freundlingera.

Návštevné hodiny:

Sezóna Čas
Letná sezóna (1.5. - 30.9.) 10.00 - 20.00
Zimná sezóna (1.10. - 30. 4.) 10.00 - 18.00

Cenník:

Vstupné Cena
Dospelí 4,00 €
Deti, študenti, dôchodcovia 2,00 €
Family 10,00 €

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie