Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Cykloturistika na Donovaloch

nahlad

Rozhodli ste sa stráviť svoju letnú dovolenku v príjemnom prostredí hôr a zároveň využiť svoj čas na cykloturistiku, či horskú turistiku spolu so spoznávaním okolia? Potom sú Donovaly tým pravým miestom. Cyklotrasy sú riešené vo forme malých a dlhých okruhov. Cykloturistika Donovaly vytvára pre cyklistov až 230 km značených cyklotrás, z toho 136 km je obnovených, 35 km tvorí nanovo vyznačená južná vetva Donovalskej cyklomagistrály (Donovaly - Slovenská Ľupča – Banská Bystrica) a vytvorené sú aj nové cyklotrasy v dĺžke 60 km. Z Novej hole môžete využiť dve zjazdové trate pre adrenalínových nadšencov na horských bicykloch. V areály PARKSNOW Donovaly Vám ponúkame možnosť požičať si horské bicykle v DAMi´sport, ktorý je Vám k dispozícii denne.

Trasy vhodné pre cykloturistiku:

  • Donovaly - Polianka - Kečka - Donovaly. Trasa prechádza cez PR Štrosy
  • Donovaly - Polianka - Kečka - Handliarka - popod Kozí chrbát - Hiadeľské sedlo - Donovaly Trasa prechádza cez PR Štrosy
  • Donovaly - Polianka - Kečka - Handliarka - popod Kozí chrbát - Hiadeľské sedlo - Sedlo pod Babou - Korytnica kúpele.Trasa prechádza cez PR Štrosy a popod Kozí chrbát
  • Donovaly - Žarnovka - Donovaly
  • Donovaly - Bully - Kalište - Donovaly
  • Donovaly - Bully - Pri javore - Na kráme - Donovaly
  • Donovaly - Šachtička
  • Donovaly - Šachtička - Hrádok - Bučičie - Sásová

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie