Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Červený kláštor

nahlad

Červený kláštor, pôvodne Lechnický kláštor, začali budovať pravdepodobne po roku 1320. Svoje pomenovanie dostal podľa červenej farby striech kláštorných objektov. Jeho história je úzko spätá s pôsobením dvoch reholí - kartuziánov a kamaldulov. Mnísi obývali samostatné domčeky - cely, pri ktorých boli záhradky. Najmonumentálnejšou stavbou kláštorného komplexu je gotický jednoloďový Kostol svätého Antona Pustovníka z roku 1360. Z tunajších mníchov sa do dejín významne zapísal zberateľ liečivých rastlín, mních Cyprián. Jeho celoživotným dielom je Herbár z roku 1766, ktorý obsahuje 283 exemplárov rastlín. S menom Cypriána sa spája aj legenda o lietajúcom stroji, na ktorom údajne vzlietol z Troch korún a preletel až do Tatier. Červený Kláštor okrem kláštorného komplexu ponúka aj jedinečnú atrakciu v Európe - splav Dunajca na drevených pltiach v nádhemej prírodnej scenérii Pieninského národného parku. Trasa v dĺžke 9 km vedie z Červeného Kláštora do obce Lesnica. Splav trvá 70-90 minút.

Turistická trasa:

Názov lokality Nadmorská výška Celkový čas Značka
Červený Kláštor 465 m 0:00 h
Prístav pltí v ústí Lesníckeho potoka 440 m 2:00 h
Lesnica 492 m 2:30 h
Plašná 889 m 3:30 h
Sedlo nad Cerlou 600 m 4:00 h
Červený Kláštor 465 m 4:30 h  

Zdroj: turistikaonline.sk

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie