Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Bratislavský hrad

nahlad

Bratislavský hrad je historickou dominantou Bratislavy. Týči sa nad riekou Dunaj nanajdôležižitejších stavebných úprav sa podpísala aj cisárovná Mária Terézia. Bratislavský hrad v Bratislavský hrad je historickou dominantou Bratislavy. Týči sa nad riekou Dunaj na hradnej skale vo výške až 85 metrov. Stojí na starom slovanskom hradisku z 9. storočia a jeho prvá písomná spomienka pod menom Pressalauspruch spadá už do roku 907. Z čias Veľkomoravskej ríše sa na jeho území zachovali základy trojloďovej baziliky. Dnešná architektúra hradu má pravidelný štvoruholníkový pôdorys s ústredným nádvorím a nesie črty renesancie a raného baroka. Pod jednu z najdôležitejších stavebných úprav sa podpísala aj cisárovná Mária Terézia. Bratislavský hrad v roku 1811 vyhorel. S jeho rekonštrukciou sa začalo až v polovici 20. storočia a verejnosti bol sprístupnený v roku 1968. Dnes sa Hradný palác opäť nachádza v celkovej rekonštrukcii a momentálne je pre návštevníkov prístupná novootvorená výstava Ars liturgica – zlatníctvo v službách liturgie v priestoroch Klenotnice Bratislavského hradu.

Otváracie hodiny:

Sezóna Deň Otváracie hodiny
Celoročne Ut - Ne 10.00 - 18.00 (posledný vstup o 17.30)

Kontaktné údaje:

  • Telefón: +421 (0)2/5972 4216, 20483104
  • www.snm.sk

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie