Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Bojnický zámok

nahlad

Bojnický zámok patrí k najstarším a najvýznamnejším slovenským hradom. Bojnický zámok prekvapuje prekrásnymi expozíciami a každoročne láka množstvom podujatí. V súčasnosti sú v zámku sústredené zbierky umelecko-historického múzea. Jedným z nich je aj Festival duchov a strašidiel. Nielen najmenších, ale aj dospelých poteší návšteva bojnickej ZOO, nachádzajúcej sa v tesnej blízkosti. Neoddeliteľnou súčasťou zámockého areálu je park a lesopark, ktorý dotvára jeho čarokrásnu kulisu. Pred zámockým vchodom stojí známa šesťstoročná unikátna Bojnická lipa kráľa Mateja s obvodom okolo 12,5 m. Ak chcete spoznať rozprávku naživo, Bojnice a Bojnický zámok sú jej vstupnou bránou.

Otváracie hodiny:

Sezóna Deň Otváracie hodiny
Máj, Jún, September Ut - Ne 9.00 - 17.00
Júl, August Po - Ne 9.00 - 17.00
Október - Apríl Ut - Ne 10.00 - 15.00

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie