Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Bojnice

erb

Kúpeľné mesto Bojnice, leží na styku Hornonitrianskej kotliny s výbežkami Strážovských vrchov 2 km západne od Prievidze. V meste sa nachádza chránený prírodný výtvor Prepoštská jaskyňa, ktorá je súčasťou Bojnického krasu. Minerálne pramene podnietili vznik kúpeľov, ktoré sú známe už v 16. stor. Najvýznamnejšou stavbou Bojníc je hrad, ktorý spolu so zoologickou záhradou a parkom patrí k najnavštevovanejším miestam na Slovensku.

Vzdialenosť od letísk:

  • Bratislava 170 km
  • Poprad 169 km
  • Košice 280 km

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie