Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Belianska jaskyňa

nahlad

Pri návšteve Vysokých Tatier určite nevynechajte prehliadku Belianskej jaskyne vo východnej časti Belianskych Tatier. Belianska jaskyňa bola známa už v prvej polovici 18. storočia, poznali ju zlatokopi a dodnes je navštevovaným miestom turistov z celého sveta. Od roku 1896 je elektricky osvetlená. Dĺžka jaskyne je 3 641 metrov, výškový rozdiel dosahuje 160 metrov. Na prehliadkovej trase dlhej 1 000 metrov vás zaujmú pagodovité stalagmity a sintrové vodopády s dĺžkou presahujúcou 50 metrov. Belianska jaskyňa ponúka aj rôzne bizarné skalné tvary, ktorých vytváranie sa dodnes úplne neobjasnilo. Symbolom jaskyne je Pisanská veža – dva metre vysoký kvapľový stĺp.

Otváracie hodiny:

Sezóna Deň Otváracie hodiny
Jún - August Ut - Ne 9.00 - 16.00
September - Máj Ut - Ne 9.30 - 14.00
16. november - 26. december   Zatvorené

Cenník:

Vstupné Cená
Dospelí 7,00 €
Študenti/Dôchodcovia 6,00 €
Deti 6-15 rokov 3,50 €
Invalidi 10,00 €
Video 10,00 €
Mimoriadný vstup 50,00 €

Kontaktné údaje

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie