Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Bardejovské Kúpele

nahlad

Cenníky:

Charakteristika:

Bardejovské Kúpele vznikli pri 17 minerálnych prameňoch. Prvá zmienka o kúpeľoch sa spomína už v roku 1247 v listine kráľa Belu IV. Prvé kúpeľne objekty tu začali stavať v 17. storočí. Najkrajšou stavbou je liečebný dom Astória s prvkami secesie. Najväčší rozkvet Bardejovské Kúpele zažili v 19. storočí. Liečil sa tu ruský cár Alexander I., či rakúska princezná Mária Lujza. Najslávnejším hosťom v kúpeľoch bola manželka Františka Jozefa I., rakúska cisárovná Alžbeta, zvaná Sisi, v roku 1895. Jej návštevu pripomína socha v kúpeľnom parku pred liečebným domom Astória.

V kúpeľoch sa liečia choroby tráviaceho ústrojenstva, nešpecifikované choroby dýchacích ciest a choroby z povolania. Priamo v areáli kúpeľov sa nachádza skanzen, letné kúpalisko i lyžiarska zjazdovka s vlekom.

O meste Bardejov vznikla nová aplikácia Sprievodca Bardejovom určená pre smartfóny s operačným systémom android. S touto aplikáciou bude Vaša návšteva Bardejova omnoho zaujímavejšia, zábavnejšia a užitočné informácie budete mať vždy poruke.

Odkaz na stiahnutie aplikácie: https://play.google.com/store/apps/details?id=norka.bardejov

Kontaktné údaje

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie