Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Banská Štiavnica

erb

Navštívte historicky zaujímavé a turisticky veľmi obľúbené mesto Banská Štiavnica. Ťažba a spracovanie kovov, predovšetkým zlata a striebra, v tomto starom banskom meste, siaha až do doby bronzovej. Z 13. storočia pochádza opevnenie a mestský erb, ktorý je najstarším zachovaným erbom na Slovensku. Už pri príchode do Banskej Štiavnice vás upúta dominanta mesta, Nový zámok, ktorý sa vypína na Dievčenskom vrchu. Nájdete tu expozíciu protitureckých bojov na Slovensku. Z najvyššieho podlažia budete mať nezabudnuteľný výhľad na mesto Banská Štiavnica a široké okolie. Na výbežku vrchu Paradajz sa týči komplex Starého zámku. Jeho súčasťou je Kostol Panny Márie, Kaplnka sv. Michala, ale aj bašta „Himmelreich“, v minulosti používaná ako väzenie a mučiareň. V súčasnosti sa v objekte nachádza expozícia Slovenského banského múzea. Kúsok od mesta Banská Štiavnica sa nachádza skanzen v pôvodnej časti šachty Ondrej a štóly Bartolomej. Banská Štiavnica bola vyhlásená za mestskú pamiatkovú rezerváciu a od roku 1993 je na zozname UNESCO.

Vzdialenosť od letísk:

  • Bratislava 177 km
  • Košice 245 km
  • Poprad 164 km

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie