Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Banská Bystrica

erb

Jedným z prvých miest, ktoré boli na Slovensku vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu je Banská Bystrica. Jej história sa datuje od čias ťažby zlata a medi v tejto oblasti. Jadro mesta Banská Bystrica je historickým dedičstvom a hradná oblasť bola vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku. Vydajte sa na prechádzku centrom mesta a spoznajte mnohé historické pamiatky. Banská Bystrica má tiež mnoho múzeí, ktoré vás zavedú do dávnej minulosti tohto mesta.

Milovníci turistiky nájdu v okolí vyše 500 kilometrov turistických značených trás. Vďaka ich vysokej úrovni patrí Banská Bystrica k najlepšie vyznačeným oblastiam pre potreby turizmu na Slovensku. Od roku 2007 sú pre turistov k dispozícii aj nové trasy na území Mestských lesov ako napríklad Mestský lesopark Urpín - Stará kopa, alebo Mestský lesopark Podlavice - Laskomer. Návšteva mesta Banská Bystrica v sebe spája históriu s poznaním prírody. Zároveň však ponúka mnoho možností spoločenského a kultúrneho života pre všetky vekové kategórie.

Vzdialenosť od letísk:

  • Bratislava 177 km
  • Košice 245 km
  • Poprad 164 km

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie