Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Badínsky prales

nahlad

Národná prírodná rezervácia Badínsky prales patrí k najstraším chráneným územiam na Slovensku. Bola vyhlásená v roku 1913 a je mimoriadne cenným územím s rozlohou 30,7 ha, na ktorom sa zachovala pôvodná jedľová bučina s prímesou ďalších listnatých stromov. V roku 2000 navštívil Badínsky prales aj britský princ Charles, a to kvôli vzácnym brestom, ktoré tu rastú. Kto sa chce vydať po jeho stopách, môže sa prejsť po náučnom chodníku, ktorý ponúka nevšedný prechod pralesom s podliezaním a prekračovaním množstva spadnutých kmeňov stromov.

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie